صالحات

تدبر در ساحت بیت

۵ نظر

بسم الله النّور

خواستم یه کتاب بی نظیر معرفی کنم. یعنی انقدر از وقتی این کتاب به دستم رسیده خوشحال شدم که خدا میدونه.

کتاب «تدبر در ساحت بیت» کتابی هست که آقای احمدرضا اخوت با نگاهی متفاوت و مبتنی بر قرآن به مفهوم بیت و خانواده پرداخته است.

توضیحات کتاب رو می تونید در اینجا ببینید.

جلد

۲ ۰

رویکرد اصلی به مسئله «زن» (2)

۳ نظر

بسم الله النّور

در مطلب قبل توضیح داده شد که فمینیسم در صدد رفع ظلم از زنان برآمد اما راهکارش این بود: «زنان هم مرد شوند تا بتوانند چون مردان ظلم کنند.»

گذشت زمان نشان داد نه تنها این راهکار مشکلات را حل نکرد بلکه بر مشکلات زنان افزود و اگر در گذشته فقط در محیط خانه به زنان ظلم میشد، ظلم در اجتماع، محیط کار و... نیز به آن اضافه شد.

//bayanbox.ir/view/1865953251413011558/women-equality.jpg

۰ ۰

رویکرد اصلی درمسئله «زن»

۱۳ نظر

بسم الله النّور

از مطالبات اصلی امام خامنه ای در چند سال اخیر تبیین رویکرد اصلی در نگاه با مسئله زنان در مقابل اندیشه های غربی بود.

رویکرد فمینیست ها در این رابطه تبدیل زنان به مردان بود. همانی که از آن با نام برابری و تساوی زن و مرد از آن یاد می شود. راهکار فمینیست ها برای زنان این بود که اگر مورد ظلم واقع شدید شما هم ظلم کنید. شما هم مرد شوید تا بتوانید مقابل مردان از خودتان دفاع کنید. چون بن مایه نگاه فمینیست ها این است که آن جنس برتر مرد است و جنس ضعیف تر زن، پس راهکارشان این بود که زن هم توانمند شود تا بتواند مثل مردان شود. یعنی به زن گفتند تو هم مرد شو تا بتوانی توانایی های او را داشته باشی.

//bayanbox.ir/view/5780131441640529902/we-can-do-it.jpg

۰ ۰
بسم الله الرحمن الرحیم
ان شاءالله در اینجا به عنوان
«کرسی آزاداندیشی مجازی زن و خانواده»
دیدگاه هایم را در باب موضوعات مختلف پیرامون زنان با تمرکز بر تعریف و تبیین جایگاه و نقش زن و خانواده در اسلام و قرآن خواهم نوشت.
مشی کلی این وبلاگ نگاه منصفانه و واقع بینانه در قضاوت بین آراء گوناگون و متنوع صادر شده از متفکران و نظریه پردازان شرقی و غربی است، لذا جهت گیری های فمینیستی و امثالهم در اینجا اعتباری ندارند.
مطالب مندرج در این وبلاگ نتیجه سال ها مطالعه و برآیند آموخته های بنده است که در جهت منویات امام خامنه ای آن ها را به اشتراک میگذارم. طبیعتا نظراتم نه نظری نهایی و جامع است و نه بدون اشکال. فقط فتح بابی است برای جور دیگر نگریستن به جنس «زن».
نظرات در این وبلاگ باز است و همه ی نظرات موافق و مخالف به شرط عدم توهین محترمند و فقط نظرات حاوی توهین حذف خواهند شد.

لازم به ذکر است هر گونه کپی برداری یا نشر مطالب وبلاگ «صالحات» منوط به اجازه نویسنده ی وبلاگ است.
پیوند ها
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان